Kam v okolí na výlet do Českého ráje?

Český ráj je krásná oblast plná přírodních krás a historických památek. Pokud hledáte tipy na výlety v této oblasti, máme pro vás několik nápadů:

hrad-trosky-troskovice-kam-na-vylet

Trosky

Trosky představují symbol Českého ráje a jsou nejznámější památkou této oblasti. Na vrcholu hradu si můžete užít krásný výhled na okolní krajinu. Zobrazit mapu.
prachovske-skaly-vylet

Prachovské skály

Prachovské skály – Tento unikátní skalní komplex nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Vhodný pro pěší turistiku i lezecké aktivity.

hrad-kost

Kost

Kost – Tento gotický hrad se nachází v obci Libošovice a nabízí nádherný pohled na okolní krajinu. V nedalekém okolí je také možnost navštívit lovecký zámeček Humprecht, který se nachází v malebném městečku Sobotka (rodiště Fráni Šrámka). Zobrazit mapu.
hruboskalsko

Hruboskalsko

Hruboskalsko – Toto skalní město je největší skalní oblastí v Českém ráji. Najdete zde nádherné pískovcové věže, skalní brány a mnoho dalšího.

zamek-hruba-skala

Hrubá Skála

Původní hrad ze 14. století, který byl později přestavěn na renesanční zámek, se nachází v Českém ráji, na pískovcové skále asi 6 km jihovýchodně od Turnova nad obcí Hrubá Skála. Přímo k zámku je možné dojet autem či na kolech. Navštívit můžete restauraci v zámku, vyhlídkovou věž a III. nádvoří. Nedaleko se nachází také zajímavá možnost ubytování.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou najít skvělý výlet v Českém ráji!